Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».

«У довоєнній Україні було аграрне виробництво, металургія, трошки IT і був напрямок так званого аутсорсу, коли українські трудові сили виїжджали за кордон і потім фінансували знов тих, хто залишився в Україні, тим самим забезпечуючи якесь повернення або надходження валютної виручки в Україну, саме це і тримало багато в чому якраз платіжний баланс України», - розповідає Руслан Пахомов.

Тепер же, констатує він, втрата Маріуполя сильно вдарила по нашій металургії, так, залишився Кривий Ріг, але все одно, з аграрним господарством теж важче, бо окупований Південь і довгий час блокувалися одеські порти. Аутсорс, продовжує експерт, теж пропав, люди просто позабирали свої сім’ї і виїхали закордон, гроші в Україну більше не направляються.

«Таким чином ми опинилися в ситуації, коли єдине, що ми зараз можемо запропонувати світу, - це IT та аграрний сегмент. З точки зору IT та аграрного сегменту ми зараз пропонуємо сировину, бо навіть наше IT працює на західні компанії, переважно вони є виконавцями західних проєктів і звідти отримують зарплату. Тому фактично ми пропонуємо наших айтівців», - пояснює Руслан Пахомов.

На його думку, дуже хорошою була ініціатива створити «Дія.City», коли на 25 років вводиться спеціалізований податковий режим і компанії можуть платити менше. Тобто, пояснює гість програми, якщо раніше вони виготовляли продукти для іноземних материнських компаній і валютна виручка залишалася закордоном, то тепер вигідно це приземляти в Україні.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам платитимуть додаткові 2400 грн щомісяця: як скористатися новою програмою

ТЦК посилюють правила перевірок військовозобов'язаних

Нова допомога для переселенців: майже 11 тисяч гривень кожному

Мінімум 2400 грн: пенсіонерам готують доплати, які залежатимуть від стажу

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Gaya розповіла, що означає північне сяйво в Україні.

Також Знай.ua писав про те, що Кулик розповів, чи отримає Україна запрошення до НАТО.