Василь Стефаник мав усі шанси прославити українське слово у світі і навіть – як стверджували сучасники – здобути Нобелівську премію з літератури, однак із досі нез’ясованих причин у розквіті кар’єри він впадає у глибоку депресію і впродовж 15 років не пише жодного рядка.

Можливо, серед причин мовчання були наполегливі рекомендації влади писати на злободенні - корисні режиму теми. Але виникає питання, чому письменник, який пожив по світових столицях, так переймався долею селян, чому їхні переживання вважав суголосними своїм власним, чому розглядав своїх героїв саме в моменти розпачу й безвиході.

Творці вистави «СТЕФАНИК. Новели» через сто років вслід за автором занурюються у саму суть речей, досліджують універсальні дилеми людського буття, ті, що поза простором і часом, а також з’ясовують: чому історії Стефаника про віддалені за часом події та далеких у часі людей й нині заворожують і хвилюють. Його персонажі розхитують загальноприйняті норми моралі, балансують на межі потворності й краси, добра і зла, життя та смерті, сліз і сміху, адже навіть комедійні новели письменник доводить до абсурду, до трагікомедії.

Можливо, саме сьогодні – в час випробувань, в епіцентрі історичного зламу, філософія Стефаника та його герої знайдуть відгук і резонанс у глядацькій залі.

Як повідомляв Знай.ua, Маламуж заявив, що «Мавка» протоптала першу доріжку для успішної української анімації.

Популярні новини зараз

Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Також Знай.ua писав про те, що лідерка гурту KOZAK SISTERS розповіла, чим унікальний перший альбом.