Участь у панельній дискусії високого рівня взяли голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко та його заступниця Олена Криворучкіна, а також представник профільного міністерства.

Олег Бондаренко наголосив на необхідності активної участі міжнародної спільноти у завершенні війні на справедливих умовах.

"Україна стала першою країною у світі, яка зібрала докази екоциду. Вже зафіксовано 280 випадків екологічних воєнних злочинів, скоєних Росією. Наша мета – притягнути агресора до відповідальності. Наша мета полягає в тому, щоб притягнути агресора до відповідальності за екологічні злочини", – наголосив голова профільного комітету ВР Олег Бондаренко.

Голова комітету додав, що вже зафіксовано 280 випадків екологічних воєнних злочинів, скоєних Росією.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

В Україні єдиним офіційним органом, який займається фіксацією екологічних злочинів та розрахунком збитків навколишньому природному середовищу, завданому агресією РФ, є Державна Екологічна Інспекція України. При цьому, ДЕІ працює, в тому числі у прифронтових регіонах. Станом на початок листопада поточного року, вже розраховано збитків на суму понад 3,7 трлн гривень.

Олена Криворучкіна підтримала колегу у тому, що питання екологічної безпеки напряму пов'язано з встановленням справедливого миру в Україні. Вона нагадала, що від російського екоциду страждає не лише Україна, його наслідки на собі відчуває і Європа.

"Будь-які "зелені" програми, будь-яка модернізація виробництва не дасть вагомого результату доки в Україні триває загарбницька війна, яку розпочала росія. Російська повномасштабна війна вже призвела до понад 200 млн тонн викидів CO2. І це не проблема не тільки України, і навіть не Європи, це проблема всього цивілізованого світу. Сьогодні безумовна вимога світової екологічної безпеки – мир в Україні!", – резюмувала заступниця голови Комітету Олена Криворучкіна.

На заході також були презентовані результати роботи та подальші плани проєкту з оцінки шкоди довкіллю Програми розвитку ООН в Україні за підтримки уряду Швеції. Україна разом із міжнародними партнерами продовжує роботу над фіксацією шкоди довкіллю, щоб донести світові масштаб екологічних злочинів Росії та отримати необхідну підтримку для відновлення.