Сьогодні працюємо у Запорізькій області - для синхронізації з місцевою владою дій та вирішення екологічних питань регіону.

Для прифронтового та промислового Запорізького регіону дуже важливо працювати над відновленням та збільшенням площі лісів. Оглянули одну із самозалісених ділянок біля с. Смоляне. Ця ділянка передана Біленківською територіальною громадою до ДП «Ліси України».

Всього в регіоні наразі ідентифіковано майже 4 тисячі таких самосійних лісів загальною площею 10,7 тис. га. З них 51 ділянка вже погоджена для подальшої передачі до ДП «Ліси України». І ця робота триває.

Захист самосійних лісів – важливий крок до збільшення лісистості України в умовах війни. Адже майже 3 млн га українського лісу вже пройдено війною. Майже один мільйон га окупований, півмільйона га – заміновані.

У Запорізькій області 7 тис. га лісів, що належать до сфери управління Державне агентство лісових ресурсів України, потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів та подальшого розмінування. Це якщо ми говоримо про деокуповані території, а також ліси, де ведуться активні бойові дії. Ще орієнтовно 60 тис. га лісу наразі окуповані. Про рівень їх замінування та забруднення можемо сьогодні робити лише припущення.

Популярні новини зараз

Абоненти залишаються без грошей та зв'язку: "Київстар" зачищає рахунки під нуль

ТЦК "пакують" українців: адвокатка пояснила правомірність дій працівників військкоматів

Гороскоп на 28 грудня: буде не нудно, але день можна зробити ще яскравішим

Пенсіонери побачать значне зростання виплат: кому можуть додати майже 1400 грн

Показати ще

Тож використовуємо будь-які можливості для відновлення наших лісів. Окрім узаконення самозаліснених ділянок, з початку року у Запорізькій області було відтворено 8 га лісу та висаджено 64,7 тис. сіянців, у тому числі створено 2,1 га нових лісів. Ліс висаджують у місцях, де раніше були пожежі або рубки, росли кущі та чагарники, а також на галявинах поруч із вже існуючими лісами - і обов'язково після обстеження територій на наявність червонокнижних, степових видів, біогалявин тощо. І це важлива робота, яку сьогодні виконують лісівники в прифронтовому регіоні.