Як зазначила лідерка фракції Юлія Тимошенко, законопроєкт «антиконституційний, проти українського народу і ним освячується заміна українського народу онлайн-народом».

«В умовах війни наявність множинного громадянства потенційно може створювати вагомі проблеми. Зокрема про проходження такими особами військової служби; оподаткування; забезпечення дипломатичного захисту; лояльності таких осіб щодо держав їх громадянства; зниження обороноздатності, зокрема, шляхом ухилення осіб, що мають подвійне/множинне громадянство, від проходження військової служби та від кримінального чи іншого судочинства», — заявив заступник Юлії Тимошенко, голова «Батьківщини» Києва, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань здоровʼя нації Валерій Дубіль.

Юлія Тимошенко з парламентської трибуни закликала колег не припускатися чергової помилки та голосувати проти законопроєкту, бо в ньому насправді йдеться «про ліквідацію Української нації», а не про надання діаспорі права отримати українське громадянство.

«Це законопроєкт не про мультигромадянство, запам’ятайте це. І не про діаспору, якій надається громадянство – там про діаспору не згадується. Це законопроєкт про ліквідацію української нації та заміщення онлайн-народом», – попередила лідерка «Батьківщини» колег.

Вона підкреслила, що законопроєкт «не про легалізацію другого, третього, четвертого паспорта, які мають українці, а про ліквідацію української нації».

Популярні новини зараз

Пенсіонерів залишать без копійки вже з січня: в ПФУ назвали важливі умови

До супермаркету за цим більше не йдемо: 10 продуктів, які заборонено там купувати

Ціни на картоплю в Україні різко впали: чому вона дешевша, ніж минулого тижня

Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні

Показати ще

На переконання Юлії Тимошенко, його ухвалення стане «злочином проти українського народу, проти української держави», а кожен, хто проголосує за нього, «освятить заміну українського народу онлайн-народом».

Лідерка «Батьківщини» вважає неприпустимим, що в режимі онлайн, будь-який громадянин з 40 країн світу, які будуть визначені Кабінетом Міністрів, «може задекларувати що він стане громадянином України, тому що він просто цього бажає».

«І протягом дуже короткого періоду, обговорюється три місяці, якщо громадянин іншої країни онлайн запропонував себе як громадянина України на аутсорсингу, тобто практично не заїжджаючи в Україну і не перетинаючи нашого кордону, йому буде надано громадянство, право голосувати, право отримувати соціальні певні пільги, право купувати землю, право бути українцем, не бувши ним навіть однієї хвилини», – роз’яснила суть президентського законопроєкту Юлія Тимошенко.

Вона нагадала, що в жодній країні світу громадянство не надається в онлайн-режимі, і така ініціатива немає нічого спільного з мультигромадянством, яке є в 130 країнах світу, адже при отриманні громадянства новий громадянин лише має право на збереження паспорта іншої держави, де він був громадянином раніше.

«Кожна країна ставить ультимативні вимоги: від 5 до 10 років проживання, знання мови, культури, історії, відданість прапору, гімну, державі, конституції інших країн, тобто повноцінний громадянин, який має все для того, щоб жити в іншій державі», – нагадала Юлія Тимошенко колегам.

Лідерка «Батьківщина» вимагає, щоб «спеціальні експертні управління, спеціальні експертні команди Верховної Ради негайно проаналізували на неконституційність цей законопроєкт» і закликала Голову Верховної Ради негайно дати відповідне доручення.

«Якщо такі антиконституційні проєкти будуть голосувати в залі, а ще й набирати більшість, то цю Верховну Раду треба негайно розпускати. Тому я прошу, дайте доручення. Ви як Голова Верховної Ради, ви маєте на це право», – підсумувала Юля Тимошенко.