Американські вчені з Університету Тулейн провели дослідження на мишах і з'ясували, що нестача білка в раціоні може мати довготривалі негативні наслідки для здоров'я нащадків, аж до четвертого покоління.
Суть дослідження полягає в тому, що мишей годували їжею з низьким вмістом білка. Про це пише портал Medical Xpress.
У їхніх нащадків спостерігалися такі проблеми:
Менша вага при народженні: новонароджені мишенята були меншими, ніж зазвичай.
Менші нирки: розмір нирок у нащадків також був меншим.
Ці особливості є факторами ризику розвитку хронічних захворювань нирок та гіпертонії. Найбільша проблема полягала в тому, що навіть зміна раціону нащадків на повноцінний не виправила ситуацію.
Наступні покоління все одно народжувалися з меншою кількістю нефронів – важливих фільтраційних одиниць нирок, які очищають кров від відходів.
Вчені пояснюють це тим, що нестача білка в першому поколінні запускає свого роду "генетичну лавину", наслідки якої передаються далі. Навіть якщо наступні покоління харчуються добре, вони все одно успадковують проблеми з нирками.
Важливо, що негативний вплив спостерігався незалежно від того, хто з батьків – мати чи батько – харчувався з дефіцитом білка в першому поколінні. Це підкреслює важливість збалансованого харчування для обох батьків ще до зачаття дитини.
Вчені планують продовжити дослідження, щоб з'ясувати, чи спостерігаються аналогічні наслідки у людей.
Крім того, Знай.ua повідомляв, що відбувається з мозком жінки після народження дитини
Також наш портал інформував, тренуйтеся розумно: коли спорт зміцнює, а коли підриває імунітет
Вам буде цікаво дізнатися чому після новорічних обіцянок ми здаємося вже до середини січня: як зробити так, щоб цього разу вийшло
Популярні новини зараз
Показати ще