У самому серці столиці — на перехресті Хрещатика та Прорізної — досі немає повноцінного наземного пішохідного переходу. Це перехрестя поруч із будівлею мерії, Майданом Незалежності, центральним входом до метро "Хрещатик" і дорогою до Золотих воріт. Попри щоденний потік киян, туристів, людей з інвалідністю та батьків з візками — на всю вулицю тут діє лише один наземний перехід.
Відео зі зверненням до киян записав Тимур Ткаченко — начальник Київської міської військової адміністрації та розмістив у телеграм канілі.
Як зазначає Ткаченко, решта переходів через Хрещатик — підземні. Темні, незручні, часто небезпечні. І цілком неадаптовані для людей з обмеженою мобільністю. Попри це Хрещатик є частиною майбутнього безбар’єрного маршруту, який має з’єднати Майдан, військовий госпіталь та Центральний залізничний вокзал.
Тому, на думку Ткаченко облаштування переходу на ключовій ділянці, як стверджує Тимур Ткаченко, блокується навмисно. За його словами, відповідні вказівки комунальникам надійшли особисто від мера Києва Віталія Кличка.
"Комунальники отримали чітке завдання не допустити появи переходу. Рішення саботується директором Департаменту транспортної інфраструктури Русланом Кандибором і його заступником Валентином Кульбаком. Причина — особиста неприязнь. Але страждають від цього не вони, а всі, хто щодня користується центром міста", — зазначив Ткаченко.
Українці масово відмовляються платити за комуналку: проблема з боргами виходить на новий рівень
"Полювання" на ухилянтів? На дорогах запускають мобільні блокпости – що це означає
Нові критерії мобілізації: ТЦК оновлює списки призовників - під загрозою три категорії
До 12 150 грн щомісяця: українцям виплачуватимуть нову соцдопомогу— хто зможе отримати
Він наголошує, що облаштування переходу вже погоджене з поліцією і має логічну підтримку з боку громади. Начальник КМВА вимагає від міських служб відповідальної позиції та нагадує: "Комфорт мешканців і гостей столиці не можна приносити в жертву політичним іграм".