Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».

«В Україні не має бути звичайних для нас шкіл, де можна піти у 1-ий клас і вчитись до 12-го. Старшу профільну школу відокремлять або об'єднають із базовою, де з 5-го по 9-ий клас, але за жодних умов вона не зможе існувати разом із початковою, тобто з 1-го по 4-ий клас», - повідомляє Катерина Котенкова.

Так, констатує вона, навіть якщо законопроєкт ухвалять, він не набуде чинності вже завтра, післязавтра чи навіть через пів року, але батьки, віддаючи дітей у 1-ий клас, повинні думати вже зараз, чи буде ця школа повноцінно існувати потім, особливо це стосується сіл і малих містечок.

Також, продовжує журналістка, цей законопроєкт пропонує, що наповнюваність класів старшої профільної школи має становити не менше, ніж 24 учня, і не менше, ніж 4 класи на паралелі одного навчального року. Тобто, пояснює вона, з 2027 року, у 10-12 класах має навчатися 288 дітей, якщо ні, то держава просто не буде фінансувати такий ліцей.

«У такому разі громада може зберегти ліцей, але утримання його, згідно із законом, повністю ляже на плечі самої громади. Простими словами: хочете, щоб все залишилось, - платіть самі. Через великі видатки у більшості громад це призведе просто до закриття ліцеїв. А на думку авторів, це забезпечить якість профільної середньої освіти», - підсумовує Катерина Котенкова.

Популярні новини зараз

Відстрочка від мобілізації більше недоступна: кого внесли у чорний список через "Оберіг"

Мобілізують навіть з бронюванням: ТЦК знайшли законну лазівку

Нові правила передачі показників: в YASNO заявили про зміни

Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Мусієнко заявив, що росія розмиває контури мирних перемовин: «Їх треба змушувати тиском».

Також Знай.ua писав про те, що Бортник розповів, як Україні перемогти у торговельній війні Трампа.