В Україні знову згадали про мовне питання: починаючи з минулої суботи, підприємствам сфери обслуговування наказано використовувати державну мову.

Свій погляд на ситуацію на каналі «Знай 24» висловила народний депутат від «Слуги народу» Олена Мошенець.

«Сама я думаю іноді українською, іноді російською. Але на цю річ у мене є політичний погляд: українська мова - державна, вона у нас одна, і ми її повинні захищати. Захищати її не буде ніхто, крім українців - ні в Росії, ні в Канаді, ні в Італії, хоча в цих країнах багато українців», - вважає вона.

З 16 січня будь-які заклади сфери обслуговування зобов'язані звертатися до кожного свого клієнта по-українськи, і цією ж мовою представляти йому список своїх послуг. За порушення цього правила власники закладів будуть оштрафовані.

Якщо до клієнта звернулися іншою мовою, він має право скаржитися.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Однак якщо сам він вважає за краще використовувати іншу мову, а персонал не заперечує проти цього, то за згодою сторін з клієнтом і будуть розмовляти цією мовою.

На думку експертів, на практиці цей захід мало що змінить - хіба що в містах на зразок Києва, де традиційно говорять двома мовами. У харківських закладах з клієнтами як і раніше будуть розмовляти російською, а у львівських - українською.

«Хочеться, щоб мова розвивалася паралельно з нашою державою, щоб вона була нашою гордістю. А як питання виглядає в політичних баталіях - це вже інша справа», - зазначає депутат.

Раніше повідомлялося, що в одному з супермаркетів Харкова продавцям видали українські розмовники.

Також юрист дав коментар щодо використання української мови.