Громадяни України оплачують споживання газу Нафтогазу, але куди ці гроші йдуть далі?
Про це в програмі «Скажи-ка, дядя» під час бесіди з відеоблогером Михайлом Чаплигою розповідає економічний аналітик Олексій Кущ.
За його словами, ці гроші в буквальному сенсі закочуються в асфальт - частина отриманих грошей спрямовується до держбюджету, а потім йде на будівництво і ремонт доріг. За словами експерта, ми оплачуємо комунальні послуги, щоб у нас добре працювали асфальтоукладальники.
«У Норвегії національним земельним фондом керують п'ятнадцять-двадцять осіб. Причому у них половина доходів від цього фонду - доходи не від самих нафти та газу, а від тих активів, в які вкладені нафтові та газові гроші. Вони по всьому світу вкладають гроші, купують акції, облігації», - говорить експерт.
Але це, як він зазначає, лише одна модель. Існує й інша. Природні ресурси, які належать народу, конвертуються в доступні ціни на енергоносії для населення.
Пенсія на 10 років раніше: відпустять достроково попри недостатній трудовий стаж
Працювали все життя, а стаж не зарахують: які роки викинуть з пенсії
Тиха отрута в склянці води: Дмитро Заруба з Держекоінспекції пояснив, чому колодязна вода може бути смертельно небезпечною
Соцпідтримка стареньких після 65 років: на які виплати можна розраховувати
«Так було і в СРСР, і в одній з найбільш ліберальних країн світу - США. Там на автозаправних станціях бензин, в перерахунку на наші гроші, коштує 15 гривень за літр», - розповів Олексій Кущ.
Також Кущ пояснив, навіщо Європі потрібна українська робоча сила.