Народні депутати України, які входять в міжфракційне об’єднання «Чиста енергія – здорове довкілля», вимагають від Кабінету міністрів України виконання «зеленого» меморандуму з інвесторами.

Про це заявив нардеп, співголова міжфракційного об’єднання Дмитро Лубінець.

«Через механізм парламентського контролю ми будемо дивитися і вимагати, щоб всі умови, які прописані в цьому меморандумі, були виконані перед нашими інвесторами», - сказав Лубінець.

Він пояснив, що кожен, хто думає про майбутнє, має думати, в яких умовах буде жити молоде покоління і в яких умовах буде перебувати наша країна через 5-10 років.

«Іншого шляху немає. Відновлювана енергетика повинна стати не просто в порядку денному, а зайняти перше місце в стратегії економічного розвитку України, в залученні інвестицій і нашого просування до Європейського Союзу», - сказав нардеп.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Нагадаємо, Європейський парламент стурбований невиконанням Кабміном Дениса Шмигаля зобов'язань з погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел енергії.

Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% "старого" боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року, проте цього не сталося.

Станом на 1 березня виплачено тільки 3 мільярди гривень "старого" боргу. Крім того, інвестори не бачать ніяких рішень Кабміну щодо виплати інших боргів в обсязі 13,4 млрд грн протягом цього року.

На думку представника Єврокомісії в Україні Торстена Велерта, Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний 2020 року меморандум, а також максимально наблизити момент запуску "зелених" аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з поновлюваних джерел.