Протягом 2020 року ДЕІ склала 3777 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері водних ресурсів, розрахувавши 188 мільйонів гривень збитків. Внаслідок скиду небезпечних речовин, недостатньо очищених стоків та засмічення річок Україні вже до 2050 року загрожує дефіцит питної води.
Про це у Всесвітній день водних ресурсів повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції.
«Сьогодні близько 3,6 мільярда людей у світі страждають від нестачі чистої питної води. Внаслідок зміни клімату і забруднення річок вже до 2050 року дефіцит ресурсу відчують близько 5 мільярдів жителів Землі.
Проблема нестачі води очікує і на Україну. За даними національної Гідрометслужби, концентрація токсичних сполук в українських річках в 30-40 разів перевищує гранично допустимі норми. Через це, згідно з прогнозами Інституту водних проблем і меліорації, вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду», - зазначив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.
Посадовець підкреслив, що прісна вода – один з найважливіших складників довкілля, завдяки якому на Землі існує життя. Вода вважається відновлюваним ресурсом, однак, незважаючи на це, її запаси катастрофічно зменшуються.
В Україні оновили важливий перелік для ВПО: від цього залежать виплати
Відразу у 9 областях пенсіонерам виплатять по 3 тис грн: хто саме отримав право на допомогу
Не субсидія і не пільги: українці отримають окрему допомогу на комуналку
Пенсіонерам виплатять доплати до дня народження: отримають до 10 тисяч гривень
«Захист водних ресурсів України має стати пріоритетним завданням, адже йдеться про життя мільйонів людей. І Держекоінспекція постійно працює над посиленням контролю у цій сфері. Зокрема, торік було підписано Меморандум про співпрацю з Держводагентством, в рамках якого працюємо над створенням системи оперативного спостереження за станом водних об'єктів», - зауважив Андрій Мальований.
За його словами, дуже важливу роль у збереженні чистої питної води відіграє кожен громадянин.
«Заощаджуючи воду та прибираючи сміття з прибережних смуг, ми робимо вклад у спільне майбутнє», - наголосив Андрій Мальований.