Якими є принципи зовнішнього управління в державі та як змінилася репутація українських політиків, розповів у програмі «Суб’єктивно з Янікою Мерило» політтехнолог Борис Тизенгаузен.
Гість програми вважає, що є різні моделі та типи управління. «Кожен управляє по-своєму», - каже він. У приклад ж наводить, як представник Сполучених Штатів каже усунути того чи іншого прокурора, чіпати чи не чіпати ту чи іншу установу, як-от НАБУ. Натомість не можна говорити про абсолютну владу конкретної людини, якогось умовного, як каже Тизенгаузен, «Сороса», хоч справжній Сорос би й сам не зрозумів, що коїться.
Так, про управління України ззовні не йдеться, натомість воно є всередині – політики, яких обирають самі ж українці. Тим не менш, політолог зазначає, що це радше ілюзія, адже самі політики, приходячи до влади, дуже віддаляються від своїх виборців. Натомість будь-яку критику вони мають тенденцію сприймати як ворожі закиди. «Будь-який політик, який приходить в політику з хорошою репутацією, виходить з “підмоченою”», - пояснює Тизенгаузен, як працює закон української політики.
Експерт також звертає увагу на те, що політик в принципі ніколи не зможе відповідати народним очікуванням, адже його обіцянки з самого початку були гіпертрофованими, тобто непосильними або для цього терміну, або й узагалі для будь-якого. Це призводить до поступового падіння рейтингів та навіть до ненависті. Натомість сам політик з кожного боку починає бачити ворогів і змінює свою початкову позицію на протилежну.
Нагадуємо, Тизенгаузен заявив, що в Україні дике медійне Ельдорадо.
Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг
Пенсія на 10 років раніше: відпустять достроково попри недостатній трудовий стаж
Замість бензину — спирт: які заправки краще взагалі оминати
Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу
Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Тизенгаузен прокоментував ідею президента ввести систему електронних референдумів.