Спеціалізована антикорупційна прокуратура прогнозовано вчетверте закрила справу «Роттердам+», оскільки строки досудового розслідування давно збігли і жодного доказу за понад 4 роки розслідування знайдено так і не було.
Про це заявила Ірина Одинець, адвокат екс-голови НКРЕКП і колишнього підозрюваного у цій справі Дмитра Вовка.
«Будь-яких нових доказів бути не може, бо формула не діє вже 2 роки, тобто все, що могли зібрати, вже зібрано і це «все» не може бути достатнім для звинувачення в суді», - заявила адвокат.
Вона наголосила, що останні півроку НАБУ намагалося зберегти обличчя, звинувачуючи в всьому прокурора Віталія Пономаренка. Коли ж на їх вимогу прокурора було замінено, новий процесуальний керівник заново оцінив матеріали справи і прийшов до аналогічного висновку – закрити справу за відсутності складу злочину.
«Те що, детективи НАБУ вистрибують з штанців зрозуміло, оскільки після такого масштабного піару та витрачених на процес мільйонів гривень платників податків, дуже негарно виглядає що в справі немає доказів», - додала Одинець.
Світло з'явиться, але не скрізь: скільки днів знадобиться на відновлення енергосистеми
Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Нагадаємо, 20 травня САП уже в четверте закрила справу «Роттердам+» через відсутність у ній складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року.
Ці рішення також були підтверджені Офісом генерального прокурора і вищим Антикорупційним судом України.
На початку травня Офіс генпрокурора задовольнив прохання НАБУ і замінив прокурора у справі для повторного об'єктивного вивчення матеріалів справи.
Розслідування справи «Роттердам+» тривало більше ніж 4 років. У цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.
Відповідно, в ході розслідування не були встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.