Які реформи в першу чергу потрібні Україні? Свою думку з цього питання у програмі «Суб'єктивно з Янікою Мерило» висловлює колишній в.о. міністра економіки, керівник Київської школи економіки з політичних питань Павло Кухта.

«Що тут потрібно робити, давно зрозуміло. По-перше, слід ввести в Україні нормальну ринкову економіку. Мова не йде про неоліберальні реформи, не про те, щоб «все продати». Хіба в Естонії все продали? Продали тільки те, що було не потрібно. Те ж саме було і в Литві, хіба що там продали трохи менше. Продавати потрібно тільки неефективні держпідприємства. Реформи в Україні - це просто імплементація здорового глузду. Коли я відповідав за держпідприємства, то було чітко видно: ось двісті стратегічних підприємств, які якщо і продавати, то в кожному разі потрібно це розглядати окремо. І ось список на три тисячі підприємств, з яких половина просто не працює», - говорить експерт.

Також, на його думку, потрібно встановити чіткі та загальні для всіх правила гри.

«Потрібно не робити дурниць, не друкувати грошей, не розбалансувати економіку. Не красти, не пресувати бізнес заради сьогоднішнього наповнення бюджету, плюючи на майбутнє. Мова не йде про польоти в космос - потрібно просто навести порядок на рівні нормальної середньоєвропейської країни. Побудувати щось на рівні Естонії або Литви - вже це буде космос в порівнянні з тим, що ми маємо зараз. А зараз в країні якийсь театр абсурду», - вважає Павло Кухта.

Раніше, як повідомляє Знай.ua, він виступав за те, щоб пенсійна реформа не збільшувала навантаження на бізнес, інакше він піде в тінь.

Популярні новини зараз

Посилення мобілізації в Україні: як позбавлятимуть прав ухилянтів

Боржникам за комуналку приготували болісне випробування: юрист розповів, до чого готуватися

Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня

Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти

Показати ще

Також Кухта заявляв, що в українському бюджеті вже десять років не було так мало грошей, як зараз.