Законопроект про промислові викиди (4167) повинен бути доопрацьований і передбачати реальні терміни проведення екомодернізації промисловості, а також джерела необхідного для цього фінансування.
Про це заявив президент об'єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.
«Що потрібно поміняти в законопроекті насамперед? Це дати нормальний термін реалізації всіх цих ініціатив, як мінімум, не менше ніж в Європі. А в Європі це склало 17-20 років. Друге-передбачити обсяги фінансування було б добре, засновані на реальній моделі. А третє - це передбачити можливості вносити зміни до так званого списку найкращих доступних технологій і методів відповідно до того, що наша промисловість будувалася багато в чому завдяки напрацюванням наших проектних інститутів, виробників обладнання", - розповів Каленков.
Він підкреслив: законопроект у запропонованій редакції вже двічі провалюють депутати, і якщо його не доопрацювати з урахуванням реалій у вітчизняній промисловості, він не буде прийнятий.
"Навіть у першому читанні законопроект не набрав достатньої кількості голосів. І це не дивно: проти нього виступили практично всі бізнес-асоціації, Європейська Бізнес-Асоціація, Федерація роботодавців України і т.д. тобто, всі ті представники бізнесу, який повинен проводити цю трансформацію», - пояснив Каленков.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
За словами експерта, ніхто не ставить під сумнів необхідність переходу в сфері екології на європейські стандарти, але це повинно відбуватися в реалістичні терміни і за фінансової підтримки з боку держави, як це було в інших країнах ЄС.
Раніше гендиректор Центру екології та розвитку нових технологій Владислав Антіпов заявляв, що законопроект про зниження промислових викидів (4167) не повинен бути жорсткішим, ніж вимагають європейські директиви, його необхідно доопрацювати з урахуванням зауважень бізнесу.
У свою чергу координатор Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації Ольга Бойко підкреслила: екомодернізація в країнах ЄС проводилася за потужної підтримки держав, які надали підприємствам понад 450 млрд євро, а в Україні її хочуть провести виключно за рахунок бізнесу.
Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада знову не прийняла законопроект Про запобігання, зменшення і контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності (№4167): його вдруге відправили на доопрацювання.