Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України просить Кабінет Міністрів не допустити збільшення тарифу на перевезення вугілля залізничним транспортом, що призведе до зриву підготовки до опалювального сезону.

Про це йдеться в заяві ФРУПЕК.

«Закликаємо відповідні державні органи, Уряд, Мінінфраструктури, представників АТ «Укрзалізниця» невідкладно втрутитися в ситуацію, не допустити зриву підготовки України до осінньо-зимового періоду та стабілізувати роботу підприємств вугільної та енергетичної галузей», - йдеться в заяві.

В асоціації наголосили, що через збитковість виробництва електроенергії, ТЕС виявилися неспроможними виділяти кошти як на ремонт та підготовку обладнання до опалювального сезону, так і накопичення на складах та перевезення вугілля, яке на сьогодні здійснює АТ «Укрзалізниця».

«За даними ФРУПЕК, лише у липні цього року, через кризову ситуацію в енергетиці, перевезення вугілля залізницею знизиться на 300 тис. тон. Це еквівалентно зниженню тарифних платежів для АТ «Укрзалізниця» на 40-50 млн грн., а у разі збереження такої тенденції, зниження платежів може сягнути 150 млн грн», - йдеться в заяві.

Популярні новини зараз

Доплати для пенсіонерів: кому і як нарахують по 2000 тисячі

Перерахунок тарифів на комуналку з 1 січня: які платіжки зміняться

Школярам змінять правила з вересня: не зможуть обирати навчальний заклад

В Україні приймають заявки на нову фінансову допомогу: хто може отримати понад 11 тисяч гривень

Показати ще

В ФРУПЕК наголосили, що зволікання чи ігнорування проблем галузі лише загострить і без того критичну ситуацію в енергетичному секторі.

Нагадаємо, 6 липня зупинила роботу Слов’янська ТЕС «Донбасенерго». Системний оператор присвоїв станції статус «дефолт».

В «Донбасенерго» заявили, що ТЕС не може продовжувати працювати в збиток через аномальне падіння цін, спричинене спекуляціями на ринку на добу наперед. Компанія закликала Регулятор НКРКП виправити ситуацію і переглянути правила роботи ринку, які дозволяють такі маніпуляції.

На початку липня ціна на РДН упала до історичного мінімуму 40 коп./кВт година, що кратно нижче собівартості виробництва електроенергії на АЕС і ТЕС.

Міністерство енергетики звернулося до регулятора з проханням заборонити спекулянтам займатися маніпуляціями на ринку на добу наперед.