У програмі «Романенко. Бесіди» філософ, політолог і історик Михайло Мінаков розповів про важливість сильних державних інститутів і правил та пояснив, чому автократизація призводить до роздержавлення країни.

Зокрема, він зазначив, що не згоден з думкою, що в Україні немає держави. Експерт зазначив, що, якщо ми заїдемо в Боснію або Придністров'я і повернемося в Україну, ми відчуємо різницю і відчуємо, що в Україні є держава і набагато більше державних інститутів і інституцій.

«Але якщо повернутися до базового протиріччя між суспільством і державою, то необхідно працювати відразу на все: і на те, і на інше. Автократизація - це, власне кажучи, слабкість, це відмова від права, від інституту», - вважає Мінаков.

Говорячи про те, що таке інститут, він згадав слова економіста Дугласа Норта, який на питання студентів про це відповів, що інститут – це правило, яке ми виконуємо. При цьому, додав експерт, ці правила не обов'язково повинні бути написані, вони можуть бути неформальними, але це правила, які ми всі беззаперечно зобов'язані виконувати.

«У цьому плані Конституція повинна бути таким правилом. Якщо ми відмовляємося від виконання Конституції – це крок назад, роздержавлення. Тим самим якщо держава автократизується в центрі, виникають такі лагуни бездержавності на території, там будуть виникати інші суверени, знову може церква виникнути. І є, принаймні, років 10 тому були регіони, наприклад, північна Волинь, які управляються старійшинами певних конфесій», - каже Мінаков.

Популярні новини зараз

У ТЦК можна не приходити: для військовозобов'язаних анонсували нововведення

ТЦК оголосило у розшук: як уникнути неприємних наслідків

Українцям потрібно терміново переоформити рахунок: хто має зібрати документи та піти до центру клієнтів

ПриватБанк порадував клієнтів напередодні свят: можна отримати до 2500 грн

Показати ще

Він також зазначив, що тіньові корпорації, як наприклад ті, що добувають бурштин на Поліссі, теж можуть зіграти цю роль. Однак, за словами Мінакова, вони нестійкі і все одно держава може бути сильніше.

Як повідомляв Знай.ua, Вишинський заявив, що не можна формувати національну ідентичність з минулого.

Нагадаємо, для Знай.ua Куса заявив, що наступні пів року стануть для України стрес-тестом.