У новій програмі «Головне» на каналі «My.ua» політолог та політтехнолог Віктор Таран заявив, що стаття Путіна є прямим запрошенням Європи до розподілу України.

«Це так само, як колись Росія ділила з Австро-Угорщиною Польщу, зараз відбувається так само у нас, Росія каже, що вона вже почала ділити Україну, тому запрошує приєднатися до цього процесу і Європу. І ми розуміємо, що далі процеси теж підуть, бо Путін в статті чітко каже про «Новоросію» на півдні України і пише, що це ніколи не була територія України, а ці території зайшли при Катерині II під час російсько-турецьких війн», - розповів він.

Таран сказав, що при цьому Путін бреше, тому що це завжди були території Війська Запорізького й там жило за різними оцінками від 100 до 150 тисяч осіб, і була регулярна армія у кількості від 14 до 20 тисяч осіб. І з цими військами у свій час Катерина II захопила цю територію, вибивши звідти татар та кримчаків, підтвердив він, за що і подякувала запорожцям, зруйнувавши Запорізьку Січ та вигнавши українців з їх територій.

«Тому, я вважаю, що найбільш небезпечна зона, де може зараз відбутися ескалація РФ – це на півдні. Україна це розуміє та наші партнери теж, не дарма саме на тих територіях відбуваються військові навчання Sea Breeze, де ми вчимося відбивати ймовірний десант, який може відбутися на території стику Миколаївської та Одеської областей», - резюмував він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Пелюховського, що у Путіна конкретний пунктик зробити знову Радянський Союз.

Популярні новини зараз

"Холостяка" із Топольським не буде? Григорій Решетник запропонував роль серцеїда Клопотенку: "Цілуватимуся з Юлею"

Головне за ніч, 7 серпня: Ердоган став на бік путіна, Дорофєєва показала волохатість, а добровольці з Кореї прийдуть в Україну

Арсен Мірзоян зачарував дуетом з маленькою донечкою Ніною: татова копія росте

Телеведуча Алла Мазур ридає над втратою: "Стерті в порох"

Показати ще

Також раніше для Знай.ua Балашов заявляв, що Україна буде дотримуватися європейських правил.