В Україні найбільшими забруднювачами води є комунальні підприємства та підприємства сільського господарства, а в межах Києва щороку скидають у Дніпро понад 720 мільйонів кубометрів стічних вод.
Про це до Всесвітнього дня моніторингу якості води розповів на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.
«Найбільші забруднювачі води в нашій країні – це підприємства комунального господарства. Вони скидають понад 60% від загального об’єму забруднених стічних вод. А протягом року місто Київ скидає у Дніпро понад 720 мільйонів кубометрів стічних вод. 40% з них не проходять належного очищення. Потужний негативний вплив на якість води має сільське господарство. Більша частина забруднення та використання води аграріями не фіксується. У поверхневих водах річок басейну Дніпра виявили більше 160-ти хімічних сполук. Серед них, гербіцид атразин, метали кадмій і нікель», - повідомив Костянтин Яловий.
Також він відзначив, що засміченість Чорного моря сьогодні вдвічі перевищує засміченість Середземного. А концентрації шкідливих хімічних сполук у Чорному та Азовському морях вищі за допустимі норми токсичності.
Костянтин Яловий наголосив, що розроблена за його ініціативи Екологічна стратегія Києва до 2030 року передбачає низку заходів з покращення якості води.
Понад 15 грн за кубометр: в Україні зросла вартість газу
Дадуть лише тиждень, а потім вліплять штраф: про що потрібно повідомити ТЦК
Багато грошей не дадуть? Яким буде розмір березневої індексації пенсій
Більше ніяких грошей задарма: українці у Німеччині мають відпрацювати соціальні виплати
«В першу чергу потрібно інвентаризувати і паспортизувати водні об’єкти столиці, припинити нелегальне буріння, розробити прибережні захисні смуги, припинити будь-яке будівництво на землях водного фонду, заборонити продаж побутової хімії із вмістом фосфатів, посилити нагляд і контроль за скидами стічних вод. І звичайно ж слід розпочинати системну модернізацію комунальної інфраструктури – Бортницької станції аерації, каналізації та водогону. Лише це гарантує кожному киянину доступ до чистої та безпечної води!», - переконаний Костянтин Яловий.
Нагадаємо, що Екологічна стратегія Києва до 2030 року була створена з ініціативи Костянтина Ялового. Її автори – науковці, екологи, громадські активісти, небайдужі кияни. Робота над її розробкою тривала більше року і завершилась створенням великого документу, де покроково розписано, як досягнути кращого довкілля. Екостратегія складається з чотирьох розділів: чиста вода, чисте повітря та енергія, зелені зони та біорізноманіття, кругове управління відходами.