Про це він розповів у своєму блозі «Романенко. Важливе».

Передусім експерт зазначає, що йдеться про 7 районів, які у 1990-х роках захопили вірмени і тримали під контролем до кінця минулого року. «Вірмени захопили ці сім районів, які були за Азербайджаном ще при Радянському Союзі, але вони фактично не змогли їх наповнити людьми. Тобто райони вірмени контролювали, але фактично там ніхто не жив», - зазначає він.

Аби не бути голослівним, Романенко розповідає про Агдам: до війни там жило 37 тисяч людей, було 17 заводів, зокрема і ВПК, які забезпечували технікою аерокосмічну галузь – після захоплення там практично нікого не залишилося.

Для вірменів, каже політолог, це був стратегічний буфер для утримання Нагірного Карабаху. Хоч Романенко і зазначає, що насправді ця територія не така вже й велика, зокрема, міста там розділені десятками кілометрів, але загалом місцевість складна і все – і ведення бойових дій, і пересування – має свою специфіку. А відтак, констатує він, відсування лінії дотику дає більше можливостей для перегрупування та утримання районів.

Далі експерт ділиться власними враженнями від подорожі. За його словами, у нього виникло враження мінілінії Мажино. «Це в кілька рядів оборона, коли є ряд протитанкових загороджень, потім окопи, потім вириті капоніри. Коли ти бачиш це на власні очі, ти розумієш, наскільки масштабно ця війна висмоктувала ресурси як з Вірменії, так і з Азербайджану», - пояснює Романенко.

Популярні новини зараз

Призвуть тільки за двох умов: як проходить мобілізація чоловіків старше 50 років

Пенсіонери у 2025 році отримуватимуть більше: на кого чекає "підвищення" виплат 10-12%

Чекали-чекали і не дочекалися: чому в Україні не нараховують надбавку за вік

Українцям потрібно терміново переоформити рахунок: хто має зібрати документи та піти до центру клієнтів

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Сотскова заявила, що у Росії почалися фінансові проблеми після окупації Криму.

Також Знай.ua писав про те, що відбулася презентація звітів про тортури РФ на окупованих територіях України.