Про це стало відомо з програми «Суть подій» для каналу Знай.ua.
«Верховна Рада ухвалила законопроект. Тепер за газ платитимемо по-новому. Якщо коротко – в кіловат годинах, замість кубів. З 21 травня 2022 року ми відійдемо від радянської системи обліку обсягу природного газу і перейдемо на європейську методику обліку – в кіловат-годинах», - повідомила Котенкова.
Журналістка зазначила, що ці зміни були ухвалені для того, щоб українці почали платити не за обсяг природного газу, а за його якість та ефективність. Тобто, пояснила вона, за кількість енергії, яку може дати газ, а не за куби, адже газ із різних родовищ відрізняється за калорійністю – за кількістю енергії, яку він може дати при згорянні.
«Але в Україні калорійність газу є неоднорідною і залежить від регіону. Наприклад, вона традиційно одна з найвищих на Івано-Франківщині, і одна з найнижчих у Кіровоградській. У тому числі і через різницю в калорійності середні показники споживання газу цими областями суттєво відрізняються», - зазначила Котенкова.
За словами журналістки, облік калорійності газу веде компанія ОГТСУ за допомогою своїх 53 спеціальних лабораторій, які встановлені на ключових вузлах ГТС, і ці ж показники використовуватимуться для визначення, яку калорійність отримує споживач. Вона додала, що нові лічильники не потрібні, а платіжки для кожного конкретного споживача розраховуватимуться виходячи з фактичного споживання в кубометрах за нинішніми лічильниками та калорійності, виміряної ОГТСУ.
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Як повідомляв Знай.ua, Куртєв заявив, що ситуація в українській енергетиці насправді далека від благополучної.
Також Знай.ua писав про те, що Попенко розповів, наскільки подорожчає тариф на тепло у різних містах України.