Про це він розповів у своєму блозі «Підсумки тижня».
«21 липня Україна домовляється про нове всеосяжне перемир'я. Це перемир'я мало працювати досі, але пропрацювало реально пів року. І, напевно, ці пів року, починаючи з липня 2020 року до грудня, були найтихішими на Донбасі. Хоча й неідеальними – люди продовжували гинути, обстріли час від часу з'являлися», - розповів Бортник.
Він зазначив, що перемир'я мало стартувати з 27 липня, а паралельно йшла спецоперація з виманювання так званих «вагнерівців» – людей, які воювали у приватній військовій компанії Вагнера нібито на боці так званих самопроголошених республік сепаратистів на Донбасі. За словами політолога, частина з цих людей звинувачується в участі у злочинах проти людства, включаючи збиття МН-17 на Донбасі, українського Іл-76 під Луганськом, тортури та інші.
«Це спецоперація, яку санкціонував Зеленський, і задум провести яку з'явився ще за Порошенка. Вона два роки готувалася. І ось чомусь керівники цієї спецоперації вирішують, що фінальну стадію цієї спецоперації – захоплення першої партії людей, яких звинувачують у найманстві, необхідно провести 25 липня, за два дні до старту роботи всеосяжного перемир'я», - каже Бортник.
Політолог пояснив, що проведення фінальної стадії спецоперації – захоплення першої партії «вагнерівців» – могло призвести до політичної кризи у відносинах між Україною та Росією та, як наслідок, зриву цього перемир'я. На його думку, керівництво країни могло тоді вважати, що проведення спецоперації не відповідало інтересам української безпеки.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Як повідомляє Знай.ua, раніше він попереджав про можливі віялові відключення електрики цієї зими.