Віра вимагає від людини не переконання у бутті Бога, а смирення.
Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це митрополит Лука (Коваленко) написав у своєму Телеграм-каналі.
«Людина може визнавати те, що існує Бог. Але це не віра, а лише переконання. Віра від переконань відрізняється тим, що вона передбачає довіру Богу, вручення своєї долі у Його святий промисел. Тобто це життя, в якому головним буде Сам Господь, а не людська воля», - зазначив митрополит Лука.
За його словами, життя за заповідями також не можна ототожнювати лише з мораллю чи моральними принципами.
«Атеїст може бути високоморальною людиною, але він ніколи не буде Сином Божим. За всієї його високої моралі в його душі ніколи не засяє Світло благодаті, як відображення сяйва Пресвятої Трійці», - вважає архієрей.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Віра вимагає від людини не переконання у бутті Бога, а смирення, наголосив владика.
«Вона передбачає вміння жити так, щоб все, що відбувається, приймати як з Божої руки. Людина може прожити свій вік з розумінням того, що є Бог, але при цьому зовсім не маючи віри, вважаючи себе людиною віруючою. Наявність у душі віри або її відсутність проявляється під час тяжких випробувань, скорбот, хвороб та поневірянь. Саме в такі хвилини починаємо розуміти, як нам не вистачає віри і як вона необхідна для того, щоб не зламатися і не впасти у безодню відчаю та малодушності», - пояснив ієрарх УПЦ.
Митрополит Лука зазначив, що навіть мала віра може змінювати не лише саму людину, а й світ навколо неї.
«Потрібно віру возгрівати, просити у Бога в молитві. Тому що глибока віра є насамперед даром від Бога, який вручається простим і чистим душам», - підсумував митрополит Лука