Ініціатива президента про запровадження «економічного паспорта» може зашкодити економічній системі, оскільки фінансові можливості для її реалізації відсутні. Про це заявив політолог Анатолій Ткачук.

«Якщо у нас не створена система, яка стимулює зростання ВВП держави, яка не стимулює зайнятість, і з’являється нова ініціатива, я дуже обережно ставлюся до цієї ініціативи. Тому що якщо ми не розуміємо, як працює система, то будь-які зміни маленького коліщатка приносять до проблеми всієї системи», - сказав Ткачук у ефірі телеканалу "Україна 24".

На його думку, ідея створення фонду майбутніх поколінь є правильною, проте запропонований владою механізм її реалізації може завдати суттєвої шкоди всій економічній системі країни.

«Ідея і її реалізація в економічній системі може дуже сильно відрізнятися. Наприклад, останні ініціативи щодо приватних підприємців, щодо надбавок, обмеження надбавок на торгівлю не враховує, що в Україні, крім Києва, є інші території. Тобто, ініціативи убивають інші території», - пояснив Ткачук.

Раніше економіст Олександр Охріменко заявив, що кошти, які українці отримають за президентською програмою про «економічний паспорт» через 16 років, можуть знецінитись, тож виплати будуть мізерними.

Популярні новини зараз

Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Показати ще

Водночас народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що економічний паспорт – це виключно піар-проект президента, який дискримінує українських дітей за роком народження.

Нагадаємо, 6 грудня президент вніс до Верховної Ради два законопроекти щодо запровадження "економічного паспорта українця". Ініціатива передбачає відкриття для дітей, народжених з 1 січня 2019 року, рахунків на яких накопичуватимуться кошти від рентних платежів. Ці кошти діти зможуть використати після досягнення повноліття на освіту чи житло.