Про це він розповів у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».

«Французька революція – це не війна між німцями і французами, між іспанцями і британцями. Це Французька революція, яка, в принципі, поклала кінець релігійним війнам, чітко відсікши узагалі всю парадигму трансцендентного і сказавши такі речі: західна цивілізація втомилася від душі, душа нас більше не цікавить, нас цікавить розум», - пояснює Анатолій Якименко.

Тому, констатує він, ключовим у людині є не митарство душі, не якісь там пориви, більше ми не рухаємося до царства небесного, більше нас не гнітить і не давить екзистенція, більше ми не мучимося на цій землі. А відтак, додає публіцист, у 18 столітті виникла концепція щастя.

Окрім цього, зауважує гість програми, раніше світ падав зверху вниз, усі були в напруженому очікуванні кінця світу. Із 18 століття, розповідає він, сказали, що кінець світу відміняється, він скасовується, а кожен наступний день буде кращим. Тобто, підкреслює експерт, люди починають працювати мозком, домінує раціональне мислення.

«З’явилася ідея прогресу: кожен наступний день кращий за попередній, вектор темпоральності змінився знизу вверх, ми рухаємося постійно туди. І з цього все почалося, зокрема економічна лінія зростання», - стверджує Анатолій Якименко.

Популярні новини зараз

Мобілізація без ТЦК: що зміниться для військовозобов'язаних

Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках

Виплатять по 17 460 грн кожному: українцям приготували нову допомогу на зиму

Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Клочок розповів, чому лукашенко повертає смертну кару.

Також Знай.ua писав про те, що Біркадзе розповів про проблеми Києво-Печерської лаври.