Про це він розповів у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».

«Французька революція – це не війна між німцями і французами, між іспанцями і британцями. Це Французька революція, яка, в принципі, поклала кінець релігійним війнам, чітко відсікши узагалі всю парадигму трансцендентного і сказавши такі речі: західна цивілізація втомилася від душі, душа нас більше не цікавить, нас цікавить розум», - пояснює Анатолій Якименко.

Тому, констатує він, ключовим у людині є не митарство душі, не якісь там пориви, більше ми не рухаємося до царства небесного, більше нас не гнітить і не давить екзистенція, більше ми не мучимося на цій землі. А відтак, додає публіцист, у 18 столітті виникла концепція щастя.

Окрім цього, зауважує гість програми, раніше світ падав зверху вниз, усі були в напруженому очікуванні кінця світу. Із 18 століття, розповідає він, сказали, що кінець світу відміняється, він скасовується, а кожен наступний день буде кращим. Тобто, підкреслює експерт, люди починають працювати мозком, домінує раціональне мислення.

«З’явилася ідея прогресу: кожен наступний день кращий за попередній, вектор темпоральності змінився знизу вверх, ми рухаємося постійно туди. І з цього все почалося, зокрема економічна лінія зростання», - стверджує Анатолій Якименко.

Популярні новини зараз

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Клочок розповів, чому лукашенко повертає смертну кару.

Також Знай.ua писав про те, що Біркадзе розповів про проблеми Києво-Печерської лаври.