Про це він розповів у програмі «Влада і спорт».

«Англійський фільм «Проклятий Юнайтед». Як сказав один із продюсерів: «Мета кінематографістів полягає в тому, щоб розповісти чудову і дивовижну історію з універсальними темами успіху, ревнощів та зради». А не те за що ви так вболіваєте. Знаєте, він має рацію, із цим треба миритися, я і за достовірність, і за художність цього діла», - розповів Володимир Войтенко.

Говорячи про шедеври українського радянського футбольного кіно, гість програми звертає увагу на фільм «Дід лівого крайнього». За його словами, цей фільм видасться слабким лише тим, хто не любить футбол, а насправді ж він певною мірою дивний.

Зокрема, кінознавець говорить про цікавий музичний лейтмотив: там усі хором співають про київський романс «Прилетіла канарейка, прилетіла в перший раз». На його думку, це доволі дивовижно, що канарейка не те, що так оспівується, але буквально веде всю цю історію. За словами експерта, фільм не вписується у стандарти, а тому, ймовірно, і не був успішним.

«Якщо хочете подивитися, як з’являвся, як ріс, як виростав футбол з бруду (річ не в тім, що в Англії, ми вважаємо, дощ і бруд) так само можна згадати грузинський фільм «Першу ластівку». Це про те, як народжувалася ця гра: у муках, як кожен із нас», - зазначає Володимир Войтенко.

Популярні новини зараз

Мешканці двох областей платитимуть за газ інакше: у Нафтогазі виступили із терміновим зверненням

Подаємо заяву та чекаємо на гроші: українцям показали, як без проблем повернути переплату за газ

Від тяжкої хвороби помер учасник "Голосу країни": його пісні слухали з усмішкою на обличчі

Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката

Показати ще

Як повідомляла Politeka, Войтенко розповів, що футбол у фільмах не виглядає так, як у житті.

Також Politeka писала про те, що Доній розповів, яку програму використовує FIFA щодо розвитку футболу у бідніших регіонах.