Частина закупленого виявилася неякісною і не потрапила до армії, повідомив в інтерв’ю для Telegraf ексзаступник міністра оборони Вячеслав Шаповалов.

Шаповалов, якого Державне бюро розслідувань підозрює у «перешкоджанні ЗСУ» через закупівлю неякісної амуніції, стверджує, що із початком повномасштабної війни МО звернулася до постачальників, які мали сертифікати якості або ж відповідності стандартам НАТО. «Якщо проаналізувати, де саме розташовані згадані у підозрі постачальники, то неважко пересвідчитись, що всі вони – з країн НАТО, таких як США, Туреччина, Польща, Греція, Словенія і так далі», – розповів колишній заступник міністра оборони.

Втім, частина продукції дійсно була визнана неякісною, але вона складає 1,1 млрд грн з загальної суми контрактів у 5 млрд грн, вказаних у документах справи Шаповалова.

«Щойно було встановлено, що якась одиниця або партія неякісні, одразу ж з боку Міністерства оборони почалася претензійна робота, тобто від постачальників та виробників почали вимагати усунути недоліки, замінити товари або повернути гроші», – пояснив Шаповалов, підкресливши, що низькоякісні бронежилети, шоломи та інше спорядження не використовувалася ЗСУ.

За словами ексзаступника міністра оборони, амуніція на 4 мільярди з 5-ти використовується за призначенням, а отже шкоди та умислу у його діях не було. «За версією сторони обвинувачення, я так сильно перешкоджав ЗСУ, що ніхто не постраждав: ані люди, ані державні фінанси», – зазначив він.

Популярні новини зараз

Арешт на ваші гроші можуть накласти за лічені хвилини

Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня

Тільки відпочили від пандемії: світ почав жахати новий вірус - симптоми ті ж, але летальний кінець за тиждень

Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською

Показати ще

Шаповалов додав, що нинішню тенденцію антикорупційної боротьби можна охарактеризувати наступним чином: якщо ти зробив добру справу для своєї країни у критичні моменти, тобі не уникнути покарання. «Це дуже поганий сигнал, бо після того, що сталося зі мною та іншими, бажаючих піти на державну службу і буквально рятувати країну буде менше і менше… Не думаю, що все це вірний шлях для держави, яка відстоює свою незалежність та є країною–кандидатом у члени Євросоюзу», – сказав Шаповалов.

Нагадаємо, Київський апеляційний суд 16 березня відмовив в задоволенні апеляційної скарги на ухвалу про тримання під вартою Вячеслава Шаповалова.