Про це повідомив голова правління Товариства Євген Лященко ЗМІ.

«За нашими оцінками, тільки з початку року вже понад 100 тис. т металобрухту з України продано на експорт. Але хто його продає? Здебільшого посередники. Я впевнений, що в цьому обсязі є й брухт УЗ, придбаний на Prozorro й проданий у Європу за цінами у 2-2,5 рази вищими за ціни внутрішнього ринку, без сплати мита. І тут у нас питання: якщо ми хочемо прозорості, то, можливо, нехай найбільший виробник, компанія, яка на 100% належить державі та яка хоче укласти прозорі контракти з великими європейськими компаніями без посередників, реалізує свої пропозиції з користю для держави?» — зазначив Євген Лященко.

Крім того, для компанії продаж металобрухту — це не лише додаткові надходження, а й частина технологічного процесу. Тобто якщо Укрзалізниця не різатиме старі вагони (а йдеться передусім про вагони), то вони забиватимуть колії, і це вже питання безпеки руху.

«Ще у квітні ми офіційно звернулись до уряду з пропозиціями щодо коригування порядку управління майном УЗ, згідно з якими пропонуємо дозволити продати частину брухту великим світовим виробникам продукції ГМК за прямими двосторонніми угодами без мита. Ми також подавали такі пропозиції в плані виходу на беззбитковість у рамках доопрацювання фінансового плану. При його підготовці прем’єр-міністр вказав, що затвердження фінплану-2023 зі збитками неможливе. Уряд доручив нам розробити план виходу на беззбитковість. Для цього потрібно було знайти реальні джерела додаткових доходів. До речі, у травні ми подали зміни до фінплану, у яких вже є навіть невеличкий прибуток. Наразі УЗ беззбиткова. Згідно з нашим прогнозом, за дев’ять місяців буде прибуток», — конкретизував Євген Лященко.

За його словами, компанія подала чергові зміни до фінплану, у яких чітко зазначено, що за підсумками 2023 року вийде на прибуток.

Популярні новини зараз

"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

«Від реалізації металобрухту на експорт ми планували отримати у 2023 році 308 млн грн, а у 2024 році — 887 млн грн чистого фінансового результату. Запланований додатковий дохід у 2023 році ми вже точно недоотримаємо, також опиняються під загрозою додаткові надходження від експорту металобрухту у 2024 році», — повідомив очільник Укрзалізниці.

Коментуючи звинувачення у спробах вивести Укрзалізницю з-під дії закону щодо розпорядження державним майном, Євген Лященко назвав їх щонайменше дивними. «Реальна ситуація — з точністю до навпаки. Відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» через систему електронних торгів ми маємо відчужувати майно, яке належить до основних фондів. Металобрухт відноситься до запасів та не належить до основних фондів, тому не підпадає під обмеження Закону. Тож незрозуміло, яким чином наша ініціатива блокує дію закону про продаж майна держкомпаній на “Prozorro.Продажі”, оскільки в законі № 2792-IX взагалі не йдеться про металобрухт. Ми розуміємо важливість прозорості цього процесу, тому навіть спроб відмовитись від продажу металобрухту на українському ринку через систему Prozorro ніколи не було», — резюмував він.