Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».
«Для прикладу візьмемо уявну Надію Петрівну. Наприклад, у неї є 35 років стажу. Що далі? А далі починається проста математика. Ну, як проста… Для кого як, скажімо так», - зазначає Катерина Котенкова.
Як вона пояснює, спершу потрібно додати середні зарплати за 3 останні роки і поділити їх на 3, потім перетворити стаж на відсотки, тобто 1 рік – 1%, і у цьому випадку 35 років – це 35%, а далі перемножити ці показники один із одним. Тепер, продовжує журналістка, найскладніше, ці 35% потрібно помножити на коефіцієнт, який розраховується так: всі зарплати за кожен місяць діляться на всі середні зарплати, тобто 35 років стажу – це 420 місяців, беремо суму 420 зарплат і ділимо на суму 420 середніх зарплат по Україні цього періоду.
Однак, зауважує вона, є велике «але», бо, якщо Надія Петрівна вийшла на пенсію у 2017 році, то її пенсія вийде значно меншою, аніж якби вона вийшла на пенсію у 2024 році, бо зараз середня зарплата вища.
«Робимо висновки. Тобто нинішня система породжує несправедливість між тими, хто виходить на пенсію зараз, і між тими, хто виходив раніше. Все ж таки ваш стаж перетворили на відсотки, взяли середню зарплату за останні 3 роки перед виходом на пенсію, перемножили відсотки на цю середню, ну, і плюс-мінус уявіть коефіцієнт. Тобто точно вирахувати його не вийде», - підсумовує Катерина Котенкова.
Гороскоп на тиждень 16-22 грудня для всіх знаків Зодіаку: Овни борються за життя, Раки вразливі, а Стрільці відпочивають
Україною пройдуть позапланові перевірки ЖКП: кому слід готуватися
"Укренерго" і ДТЕК вводять нову систему графіків відключення світла
Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше
Як повідомляв Знай.ua, Мусієнко повідомив, що Європа серйозно взялася за обговорення ідеї відправки своїх військ в Україну після припинення вогню.
Також Знай.ua писав про те, що Карасьов розповів, чи вдарить росія знову «Орешником», якщо скоро переговори.