ВВП-варранти та зовнішній державний борг – це не так вже й страшно для України. Так сказав український дипломат та політик, ексміністр інфраструктури України Володимир Омелян у програмі «А як насправді?», а також він проаналізував минулорічні економічні показники України.
Передусім гість програми зазначає, що кредити, за які зазвичай перепадає уряду Яценюка, взяли взагалі в інший час, ще за президентства Януковича, а у 2014 році при Яценюку вони пройшли реструктуризацію. Як розповідає Омелян, тоді частину кредитів списали і переоформили ставку, аби держава мала змогу їх виплатити.
Тим не менш, зауважує політик, головне питання полягає в тому, що протягом одного лише 2020 року Україна набрала масу боргів, їхня сума переважає 15 мільярдів доларів, а загалом держава заборгувала приблизно 100 мільярдів. Але Омелян не вважає цю суму якоюсь катастрофічною.
«Але катастрофічним є те, що у нас дуже малий державний бюджет та низький ВВП, що купівельна спроможність українця дуже низка і заробіток на душу населення дуже невисокий», - зазначає ексміністр.
Також він пояснює, як працюють терміни виплати цих кредитів: щойно українська економіка починає краще працювати і держава, відповідно, заробляти, одразу починаються виплати із кредитною ставкою. Але поки економіка не піднялася, підкреслює Омелян, Україна нічого виплатити не може, кредитори із цим погоджуються і продовжують відстрочку.
Гороскоп на 22 грудня: кому у неділю треба зробити паузу та провести час для душі
Епоха "богданчиків" нарешті закінчиться? В Україні презентували сучасний електроавтобус
Або пенсія, або соцвиплата: кому змінять критерії отримання допомоги
Українцям нарахують близько 2000 грн на комуналку: як отримати виплати
«В цьому році у бюджеті написали, що буде ріст на 4,5% а перший квартал показує падіння 2,2%. Тобто росту і близько немає», - констатує дипломат.
Нагадуємо, Омелян розповів про основні помилки у керуванні державою.
Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Омелян сказав, хто і з яких причин може вийти на третій Майдан в Україні.