Ініційоване урядом підвищення податків, передбачене прийнятим Законом №5600, порушує зобов'язання, які взяла держава згідно з Меморандумом про розвиток 4g зв'язку в Україні, підписаним з українськими мобільними операторами.

Про це заявила директор "Vodafone Україна" Ольга Дейнега в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

"Закон зараз передбачає підвищення частотної ренти на 5%, що призведе до додаткових фіскальних витрат для операторів, оціночно, більше 100 млн грн на рік для ринку. Ми сподіваємося, що із законопроекту (під час доопрацювання – Ред.) будуть виключені норми, які підвищують радіочастотну ренту. Адже накласти мораторій на підвищення ставок даної ренти-вимога Меморандуму про розвиток покриття LTE 900, який підписали представники держави - президент і прем'єр-міністр - і мобільні оператори в 2019 році», - розповіла Дейнега.

За її словами, мобільні оператори сумлінно виконують свої зобов'язання за Меморандумом, зокрема інвестують сотні мільйонів гривень у побудову широкого покриття LTE900, і вправі розраховувати на те, що держава виконуватиме свої.

«Ми рекордними темпами розгортаємо національне покриття 4G, в основному, в невеликих населених пунктах. І дуже розраховуємо на те, що держава, зі свого боку, також виконуватиме зобов'язання, передбачені в Меморандумі, що свідчитиме про послідовність і передбачуваність інвестицій для міжнародних інвесторів і національного бізнесу», - підкреслила Дейнега.

Популярні новини зараз

Тільки для обраних: пенсії збільшяться на 50 %, але не для всіх

Або пенсія, або соцвиплата: кому змінять критерії отримання допомоги

Смішна сума: яку "мінімалку" платитимуть пенсіонерам у 2025 році

Українцям нарахують близько 2000 грн на комуналку: як отримати виплати

Показати ще

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроект №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України, яким підвищуються ставки податків для цілого ряду галузей.

Раніше американська торгова палата (АСС) і Європейська Бізнес Асоціація закликали відхилити законопроект про податкові зміни (№5600) зазначивши, що його прийняття збільшить фіскальний тиск на бізнес і негативно вплине на економіку, а також погіршить інвестиційний клімат країни.