Екологічний результат підвищення ефективності споживання енергоресурсів – зниження кількості викидів СО2 в атмосферу на 153 тис. тонн на рік. Сумарний обсяг інвестицій YASNO Efficiency у проєкти – майже 550 млн грн. Про це заявив на віртуальному саміті екотрансформаторів керівник департаменту з розвитку інвестицій YASNO Efficiency Юрій Бондарчук.
YASNO Efficiency інвестує власні кошти в енергоефективні проєкти на промислових підприємствах і в бюджетних установах України, реалізує їх «під ключ» і гарантує клієнтам заощадження енергоресурсів. А після закінчення терміну проєкту (через 4-5 років) залишає встановлене обладнання у власності замовника для забезпечення подальшого екологічного й економічного ефекту.
За допомогою механізму енергосервісу клієнти YASNO Efficiency можуть, наприклад, модернізувати системи освітлення, опалення, вентиляції, утилізації тепла, компресорне та газове обладнання, виконати термомодернізацію, когенерацію, компенсацію реактивної потужності, замінити й автоматизувати електротехнічне устаткування, встановити частотні перетворювачі тощо.
За словами Юрія Бондарчука, підприємства і установи, які спільно з YASNO Efficiency вже реалізували енергоефективні проєкти, щороку заощаджують 171 млн кВт∙год електроенергії та 1 млн м3 газу. Це дорівнює 350 млн гривень економії витрат на енергоресурси.
Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
«Ми приступаємо до реалізації енергосервісного проєкта лише тоді, коли прорахунки показують можливість забезпечити клієнту зменшення споживання електроенергії, газу, тепла і досягти реальної економії щорічних витрат на енергоресурси. А по завершенню проєкта всі технологічні поліпшення залишаються замовнику і допомагають йому й надалі зменшувати вуглецевий слід від своєї діяльності і спрямовувати зекономлені кошти на власний розвиток чи інші потреби», – зазначив Юрій Бондарчук.
Проєкт «Екотрансформація» вже четвертий рік поспіль популяризує в Україні кращі досягнення з екологізації, показує багатогранність викликів перед сучасними компаніями і приклади успішного екологічного бізнесу. Цьогоріч на саміті своїм досвідом поділились лідери різних галузей економіки України, серед яких ПАТ «Запоріжсталь», Lenovo, PepsiCo, Nestle, JYSK, МК «Галичина» та інші.