Зеленський в інтерв'ю французькому виданню» Міжнародна політика " з жалем був змушений визнати, що США остаточно втратила інтерес до України. І, звичайно ж, зміна багаторічного курсу США з підтримки Києва не безпідставна, тут не обійшлося без провального кейса Зеленського по Донбасу.
Тепер по порядку.
У коментарі французьким журналістам Зеленський заявив, що " Україна необов'язково входить до числа пріоритетів США. Мені шкода"» Далі президент визнає, що США все-таки втратили інтерес до України, навіть не дивлячись на те, що саме нинішній президент Байден курирував українське питання за часів президентства Обами і навіть у найскладніші часи носив звання «друга України».
І, по всій видимості, зараз до Зеленського остаточно дійшло, що більше з ним ніхто не збирається няньчитися і тепер всі свої проблеми доведеться вирішувати своїми силами. Тому він все-таки пропонує, незважаючи на втрату інтересу до України з боку США, залучити заокеанського партнера до «нормандського» формату.
Але тут важливо розуміти, що під час двосторонньої зустрічі Путіна і Байдена між лідерами двох країн було досягнуто низку певних домовленостей, у тому числі щодо Донбасу.
Мобілізація без ТЦК: що зміниться для військовозобов'язаних
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
У цьому світлі заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак в інтерв'ю тому ж французькому виданню підтримав тезу розширення "нормандського формату". У Кремлі вже вкотре заявили, що вони готові прийняти переформатування переговорів щодо Донбасу. Звичайно ж цей перезапуск "нормандських переговорів" повинен припускати і введення до складу групи представників ОРДЛО.
За словами Козака « "у РФ немає принципових заперечень проти підключення до діючих переговорних форматів нових учасників".
Тобто Кремль домовився з Байденом про розширення формату за рахунок США і ОРДЛО. Таким чином, США, маючи значний вплив на Україну, змусить офіційний Київ сісти за стіл переговорів з представниками республік. Про що, до речі, вже довгі роки української влади твердить українська опозиція.
Давно пора б це зробити.