Федерація роботодавців транспорту України (ФРТУ) заявила, що нова редакція наказу МІУ про обмеження терміну експлуатації вантажних вагонів містить виключно косметичні зміни. Так, у новій редакції не змінено основний принцип наказу, проти якого виступає Федерація – адміністративні заходи щодо обмеження строків експлуатації вагонів на основі року випуску. До того ж, попри всі заяви МІУ, не було проведено нормального обговорення цього Наказу з вантажовідправниками. Про це йдеться у офіційній заяві Федерації, розміщеній на офіційному сайті.
«Федерація пропонує відмовитися від цього, та натомість запровадити як критерій технічний стан рухомого складу. В разі необхідності підтримки виробників вагонів можна вживати такі заходи як державна підтримка, державне замовлення, пільгові кредити на придбання вітчизняної залізничної техніки та інше, без обмежень прав інших економічних суб’єктів. У крайньому разі, можна обговорювати обмеження на рівні не менше півтора (а не одного!) існуючого нормативного терміну служби й то лише для універсальних піввагонів та зерновозів», - сказано у заяві Федерації.
ФРТУ вважає, що прийняття наказу в такій редакції призведе до непотрібного списання цілком справних вагонів. Нових вагонів у потрібній кількості на заміну побудовано не буде, адже і в новій редакції немає жодної згадки про джерела фінансування нових вагонів.
«Наслідком буде дефіцит вагонів і подальше падіння перевезень на Укрзалізниці. В результаті матиме місце зниження промислового і сільскогосподарського виробництва в Україні з мільярдними втратами валютних та податкових надходжень. ФРТУ виступає проти прийняття проекту наказу в цій редакції», - наголосили у Федерації.
Як відомо, Міністерство інфраструктури ініціювало програму списання вантажних вагонів за нормативним віком, а не за технічним станом. Замість списаних вагонів планують побудувати нові - для цього навіть підготували Меморандум, учасниками якого стануть УЗ, банки та вагонобудівні заводи, які завдяки цій програмі отримають 100 мільярдів на будівництво нових вагонів.
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
Виплатять по 17 460 грн кожному: українцям приготували нову допомогу на зиму
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
У свою чергу українські компанії та асоціації, які представляють інтереси бізнесу, підписали Антимеморандум, і закликали владу не допустити транспортного колапсу та масштабної економічної кризи, до якої може призвести ця ініціатива. Учасниками Антимеморандуму вже стали понад 200 великих українських компаній - металургійні, коксохімічні, вугледобувні, аграрні підприємства, гірничо-збагачувальні комбінати, виробники будівельних матеріалів та хімічної продукції, а також оператори рухомого складу.